En helt særlig gave

Vælg personlige og specielle gaver, med nøje udvalgte håndlavede smykker fra flere dygtige smykkedesigneres -og fra andre kunsthåndværkeres værksteder, rundt omkring i hele landet.

Tusind TAK fordi I er tålmodige og imødekommer
corona restriktionerne ved jeres dejlige besøg i butikken, og i travle perioder, med både at afhente gaven indpakket senere, selv at pakke resten ind i vores forberedte gavekit,- eller lige vente på bænken udenfor, hvis der lige er max 4 personer i butikken.

Vi vil også gerne supplere med hjælpe jer, til at vælge den helt særlige personlige gave, ved at sende billeder og skrive,
-eller ringe jer op om valg af farver og valg af størrelse og variant.
Ring til butikken på 70201041 eller mail på 1×1@1x1textil.dk
og lad os finde gaven på ønskelisten, eller ideer til en overraskelse.

Vi har pakket og forberedt vores juleindpakning med dekorative kort fra Joanna Jensen eller Julestund, med forskellige bånd til jeres julegaver, -så de er klar til at tage med hjem under juletræet.

Vi er meget taknemmelige for, at I bakker op om, og supplerer vores fysiske butik ved at handle online på vores webshop.
Ved bestilling online på webshoppen her -kan det hentes i butikken -eller få sendt med GLS der lover levering inden jul til og med bestilling på fredag d.18.12.20.

Frem til jul kan I forsat bestille og afhente den færdig indpakkede
gave, evt. efter aftale i døren i butikken.
Vi har længere åbent hver dag frem til jul og på søndag kl.11-15
Lukket 24.12.20

Ditte Stepnicka smykker er minimalistiske med udprægede rene linjer, geometriske former og subtile detaljer; Unødvendige detaljer er skrællet væk, og essensen af smykket står tilbage.

 Helt nye modeller i smykkerne fra Grundled.

Line Gottfred Petersen smykker kollektion “Dots & Laces” består af øreringe, ringe og magnetiske brocher. Kendetegnet er de fine overflader og lækre sandblæste detaljer
fra gamle kniplinger og blonder.

Fine nye øreringe i sølv og forgyldt sølv med flotte farver fra Baks.

Nyheder fra Miss-Cantik. Kik forbi og vælg blandt de mange limited edition sæt med 3 stk. i flot rund gaveæske,
-eller find dem på webshoppen lige her.
Vi har lige fået flere grønne små juletræer i 3 størrelser,
direkte fra ovnen hos Keis & Fiedler.
Tørklæde i cashmere fra Pia Toustrup.

Med Camilla Weylandt`s skulpturelle fingerring har du muligheden for at tilpasse dit look. Med udskiftelige sten kan du vælge din favorit og føje den til din yndlingsfarve samling af natursten.

Halskæder med hjerter, kaviar og skull i smukke glasfarver fra
Karen Nyholm Cantrell.

Tørklæder i mat silke med “Running Meander” mønsteret i flere farver fra Tekstildesigner Helene Vonsild 1+1 Design
Bestil det online på webshoppen lige her -hent i butikken -eller få sendt med GLS der lover levering inden jul til og med d.18.12.20

Fine øresticks  og øreringe med flere emalje farver fra Sophie Rose

Helt nye modeller i øresticks og lange assymetriske bøjle creoler med flotte natursten i flere farver fra guldsmed Marie Rimmen.

Enkle halskæder og øreringe og sticks i nye farver i emalje og porcelæn fra Scherning. Find dem på webshoppen lige her.

Ringe unika Chain kollektion og Roots øreringe forgyldt fra
Annette Dickows skulpturelle smykkeunivers.

Privatlivspolitik Cookiepolitik Vilkår og betingelser